3 grudzień 2019

Durczok zatrzymany. Miał fałszować weksle

By DrabikPany - https://www.flickr.com/photos/drabikpany/5643013121/, CC BY 2.0
Kamil Durczok został zatrzymany przez policję. Tym razem powodem są weksle, które miał przedstawić w jednym z banków. Według prokuratury mogły być one sfałszowane, a zarzut ten potwierdził przedstawiciel dziennikarza, Łukasz Isenko.
Koronawirus
wielkopolskie
95
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, do zatrzymania doszło w Katowicach w mieszkaniu Durczoka. Znany dziennikarz ponownie nie chce być anonimowy, tak jak nie ukrywał się po tym, jak został przyłapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu.

Tym razem jednak sprawa ma zupełnie inny charakter. W 2009 r. w jednym z banków dziennikarz miał złożyć dwa „weksle własne”, na których widniały podpisy jego oraz jego ówczesnej żony, Marianny. Poręczenia opiewały na ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. złotych.

Weksle miały być zabezpieczeniem kredytu na zakup luksusowego domu w Szczyrku. Jednakże adwokaci byłej żony dziennikarza przekonują, że podpis na jednym z weksli nie należy do ich klientki. Według Durczoka, jego żona była obecna przy podpisywaniu dokumentów i wiedziała o takiej formie zabezpieczenia.

Teraz weksel jest badany przez grafologów. Isenko już w sierpniu przyznawał Wirtualnej Polsce, że Kamil Durczok ma problemy ze spłatą kredytu, w sprawie którego się procesował, a w pewnym momencie przestał płacić raty.

Źródło: WP Wiadomości
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
95
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie