1 marzec 2020

Kohut i Białobrzycki najlepsi w dwuboju w AZS Winter Cup

Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) wygrali klasyfikację w dwuboju w finale AZS Winter Cup. Oboje zwyciężyli też w klasyfikacji slalomowej, natomiast Katarzyna Wąsek i Norbert Wróbel byli najlepsi w slalomie gigancie. Narciarskie zawody kończące cykl w sezonie 2019/2020 odbyły się w piątek w Zakopanem.
Kohut i Białobrzycki dostaną w trzymiesięczne użyczenie samochody marki Toyota CH-R. Najlepsi zawodnicy otrzymali czeki na zakup sprzętu w sklepach Adventre Sport. Triumfatorzy w slalomie i slalomie gigancie w klasyfikacji generalnej dostali też szklane kule, dokładnie takie jak w Pucharze Świata w narciarstwie.

Najbardziej zacięta była rywalizacja w slalomie gigancie kobiet. Wąsek, uczestniczka ostatniej zimowej uniwersjady w Krasnojarsku i studentka warszawskiego Collegium Civitas, wyprzedziła Iwonę Kohut (AWF Wrocław) o jedną setną sekundy i Aleksandrę Malinowską (UJ Kraków) o siedem setnych!

– Z powodu trudnych warunków na stoku Harenda musieliśmy zakończyć slalom gigant po jednym przejeździe – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, który jest organizatorem cyklu AZS Winter Cup. W sumie obie konkurencje ukończyło 31 zawodniczek i 43 zawodników.

To nie koniec zmagań, ponieważ w niedzielę szesnastu zawodników i osiem zawodniczek rywalizować będzie w slalomie równoległym o stypendium wartości dziesięciu tysięcy złotych. Niedzielny slalom równoległy odbędzie się o godz. 14. AZS Winter Cup realizowany jest przy wparciu Ministerstwa Sportu.