patronat medialny

Czas na Miłość - z serca do serca

Świat, który stworzyliśmy, w wyniku dotychczasowego myślenia, stwarza problemy, których nie możemy rozwiązać na tym samym poziomie myślenia. - Albert Einstein. Naukowcy na całym świecie pracują, aby znaleźć rozwiązanie dla koronawirusa. My w naszych lokalnych społecznościach mamy szansę i zarazem wyzwanie, aby też coś zrobić dla innych. Możemy przekonać się do czego jesteśmy zdolni, kiedy przestajemy ze sobą „walczyć”, konkurować, a zaczynamy ze sobą współpracować.
Koronawirus
wielkopolskie
4230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Wspaniale jest zobaczyć, do czego jesteśmy zdolni, gdy zostaliśmy przyparci do muru. Czas próby zbliża nas do siebie, choć nie dosłownie. Małe, codzienne troski tracą na znaczeniu. Zadajmy sobie pytanie, co możemy zrobić, aby poprawić jakość życia ludzi wokół nas.

W tym szczególnym czasie potrzebujemy więcej miłości. To prawda. Ale niemożliwe jest pełne dawanie lub otrzymywanie miłości, jeśli nie mamy „otwartego” serca.

W tym trudnym dla nas czasie jest wyjątkowe zapotrzebowanie na ciepło, życzliwość, współczucie, zwykłą przyzwoitość, uczciwości, dobroć, altruizm, ofiarność i miłość, czyli odruchy serca. Potrzebujemy więcej uważności na potrzeby bliskich i obcych osób. Otworzenie drzwi swojego serca i pochylenie się ku innym jest nakazem obecnej chwili.

Ludzie z wielu religii i kultur od wieków mówią o sercu jako centrum mądrości: „podążaj za głosem serca”, „połącz się z sercem”, „dobrze widzi się tylko sercem.”„idź tam, gdzie prowadzi Cię serce.”, „ mów z serca ”,„ skonsultuj się z sercem” itd.

Jeśli Einstein miał rację, to sugestia, aby zmienić nasz sposób myślenia i działania jest dziś szczególnie aktualna. Oprócz racjonalnego podejścia warto włączyć inteligencję serca i uruchomić pokłady miłości do „walki” z koronawirusem.
Inteligencja serca to zestrojenie serce z umysłem, dzięki czemu wchodzimy na wyższy poziom świadomości, zyskujemy dostęp do intuicji i kreatywności.

Badania współczesnej nauki, w tym badania przeprowadzone w Instytucie HeartMath pokazują, że aktywując inteligencję serca możemy zdobyć umiejętności pomocne między innymi do: obniżenia niepokoju, lęku, stresu i zwiększenia pozytywnych emocji, poprawy koncentracji umysłu i przejrzystości myślenia, łatwiejszego dostępu do radości, współczucia i miłości, szybszego i łatwiejszego osiągania celów.


Najwyższym wyrazem miłości jest kreatywność. – Deepak Chopra

Kreatywność i miłość są ze sobą ściśle powiązane, co widać w wielu dziedzinach sztuki. Wzruszające wiersze, powieści, obrazy  inspirowane miłością są wykwintną strawą dla naszych zmysłów. Przykładem architektury budzącej podziw, zrodzonej z wielkiej miłości jest budowla miłości pałac, Tadż Mahal.

Miłość dosłownie sprawia, że myślimy inaczej. Uruchamiane są nasze zdolności twórcze, co w aktualnej sytuacji może przekładać się na nowe rozwiązania niemalże w każdej dziedzinie życia. Wierzę w to, że postawa miłości wykreuje wiele sposobów radzenia sobie indywidualnie i społecznie w tym trudnym czasie.

Wszystko co wystarczy zrobić, to skupić uwagę na sercu i od razu poczujemy impuls do odruchu miłości.

Koronawirus, to szczególny czas, to Czas na Miłość.

Wszyscy wiemy, że dobro powraca! Co to oznacza w tym szczególnym czasie?

Zachęcam nas w tych nowych okolicznościach do zrobienia czegoś praktycznego na rzecz innych ludzi, uchylenia drzwi serca i wyjście na chwilę poza obszar własnych potrzeb. Chyba, że mamy w swoich wartościach altruizm, to wtedy pomaganie innym jest dla nas naturalnym odruchem.

Każdy z nas ma konkretne umiejętności, talenty, którymi może obdarować innych. Czasem zwykła rozmowa jest wielkim darem dla drugiego człowieka.

To czas, kiedy możemy sprawdzić samych siebie. Sprawdzić czy nasza miłość jest prawdziwa, czy tylko deklaratywna.

Kochać to czasownik, a zatem pokażmy jak praktykujemy miłość. W tym trudnym czasie wiele osób bezinteresownie daje siebie innym. Przesyłam Im słowa uznania i szacunku. Jako psycholog i coach oferuję bezpłatnie: swoje wsparcie, przyjazną rozmowę, pokrzepienie serca.

A co jest darem Twojego serca? Czym Ty możesz podzielić się z innymi?

LoveCoaching.pl wraz z portalem TWOJE-MIASTO.pl utworzyliśmy na facebooku specjalną grupę Czas na Miłość – pomoc z serca do serca, do której zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego i emocjonalnego. Będziemy podpowiadali jak sobie radzić w aktualnej sytuacji.

Kliknij w link i dołącz do naszej grupy:  https://www.facebook.com/groups/CzasNaMilosc/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
4230
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-11-27 18:30
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany