15 listopad 2019

Żodyń-Kopanica - Zderzenie Volvo z ciągnikiem rolniczym. Objazdy!

fot. KPP Wolsztyn
Chwila nieuwagi kierowcy ciężarowego Volvo i niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadziły do zdarzenia, w wyniku którego dziś rano całkowicie zablokowana została droga krajowa nr 32 pomiędzy Żodyniem i Kopanicą. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że sprawcą zdarzenia jest kierowca TIR-a, który uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.
REKLAMA

15.11.2019 r. o godz. 06:15 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Żodyniem, a Kopanicą.

Na miejsce skierowano pełniących służbę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący ciężarowym Volvo 61-letni mieszkaniec powiatu mińskiego (Mińsk Mazowiecki) w następstwie niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na tył ciągnika rolniczego John Deere, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

Kierujący TIR-em podjął próbę hamowania, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Efektem feralnego manewru były poważne uszkodzenia obu pojazdów i całkowite zablokowanie drogi.

Policjanci zbadali stan trzeźwości obu kierowców, potwierdzając, że byli trzeźwi. Kierujący Volvo wyszedł z opresji niemal bez szwanku, natomiast kierowcę ciągnika z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wprowadzili objazdy przez Siedlec i Babimost, zabezpieczyli też odcinek drogi na czas usuwania pojazdów przez pomoc drogową.

Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-03-23 19:00
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany