10 luty 2020

Wolsztyn - Potrącenie na pasach

Dziś (10 lutego) na ul. Drzymały w Wolsztynie kierująca Fiatem Seicento młoda kobieta potrąciła znajdującą się na oznakowanym przejściu pieszą. Ofiara wypadku z obrażeniami miednicy trafiła do wolsztyńskiego szpitala. Mundurowi ustalili, że kierująca była trzeźwa. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.
Koronawirus
wielkopolskie
4588
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

10.02.2020 r. ok.godz. 07:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o potrąceniu 36-letniej kobiety przechodzącej przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul. Drzymały w Wolsztynie, a jego drugą uczestniczką okazała się 22-letnia kobieta kierująca Fiatem Seicento.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczyli je, przeprowadzili jego oględziny oraz ustalili świadków. W czasie prowadzonych działań kierowali też ruchem. Badanie alkotestem, jakiemu poddana została kierująca samochodem wykazało, że była trzeźwa. Kobieta nie doznała też poważniejszych obrażeń.

Pieszą, która została potrącona, przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. Jak ustalono kobieta doznała obrażeń miednicy i konieczna okazała się jej hospitalizacja.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzić będzie KPP w Wolsztynie. W jego trakcie wyjaśniane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia. Sankcją za spowodowanie wypadku jest nawet 3 lata pozbawienia wolności.

To kolejne potrącenie pieszej, po tym, do którego doszło 8 stycznia na ul. Wschowskiej w Wolsztynie. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
4588
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-11-27 18:30
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany