13 luty 2020

Przemęt/Sączkowo - Ukarany za zaśmiecanie

Policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie wspólnie z przedstawicielami miejscowego Urzędu Gminy doprowadzili do ustalenia i ukarania mężczyzny, który przy drodze z Przemętu do Sączkowa porzucił kartony z różnego rodzaju śmieciami. Do ustalenia tożsamości sprawcy doszło pod koniec stycznia, kilka dni po tym, jak zostały one zauważone przez policjantów. Mężczyzna – mieszkaniec gminy Śmigiel został ukarany mandatem, poniósł też koszty uprzątnięcia śmieci.
Koronawirus
wielkopolskie
4044
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie w styczniu br. w trakcie patrolu prowadzonego na trasie z Przemętu do Sączkowa zwrócili uwagę na rozrzucone nieopodal drogi kartony. Pakunki, jak się niebawem okazało nie były niczyją zgubą, a porzuconymi przez nieznanego sprawcę śmieciami. Z uwagi na porę nocną miejsce osobliwego znaleziska zostało zabezpieczone do następnego dnia.

Bardzo szybko okazało się, że na nielegalne składowisko natknęli się też pracownicy Urzędu Gminy w Przemęcie. Śmieci zostały uprzątnięte, a jednocześnie urzędnicy i policjanci bardzo dokładnie przyjrzeli się zawartości około dziesięciu kartonów.

Dzięki podjętym działaniom wytypowano potencjalnego sprawcę, którym okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Śmigiel. Mężczyzna, który początkowo zaprzeczał, by miał jakikolwiek związek z porzuconymi śmieciami, finalnie przyznał się do ich wyrzucenia, tłumacząc, że zrobił to, ponieważ wysypisko na które jechał było nieczynne.

Za popełnione wykroczenie ukarany został 500-złotowym mandatem, dodatkowo musiał pokryć koszty związane z uprzątnięciem i przetransportowaniem śmieci na wysypisko. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami wyraził skruchę. Nie zmieniło to jednak faktu, że nieodpowiedzialna postawa i rażący brak dbałości o środowisko naturalne przełożyły się na łączną karę sięgającą niemal tysiąca złotych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
4044
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-11-27 18:30
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany