20 styczeń 2020

Powiat - Piątek po znakiem wypadków i kolizji

fot. KPP Wolsztyn / Wolsztyn112 / info
Aż sześć zdarzeń drogowych odnotowali w ubiegły piątek wolsztyńscy policjanci. Dwa z nich to wypadki, w których obrażeń ciała doznały kierująca Toyotą kobieta, która wpadła w poślizg, a następnie dachowała oraz potrącona przez kierującą Fiatem 500 piesza. Pozostałe zdarzenia pociągnęły za sobą niegroźne dla życia ich uczestników konsekwencje. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.
Koronawirus
wielkopolskie
115
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

17.01.2020 r ok.godz. 07:30 odnotowano pierwsze tego dnia zdarzenie. Doszło do niego w okolicy Obry, gdzie kierująca Toyotą Yaris kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Z urazem barku i twarzy przewieziona została do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Zaledwie kilkadziesiąt minut później na trasie Powodowo-Kiełpiny doszło do podobnego w przebiegu zdarzenia. Kierująca Suzuki Swift kobieta po utracie panowania nad pojazdem i dachowaniu szczęśliwie nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie było potrzeby jej hospitalizowania.

Pomiędzy godziną 11:30, a 16:10 policjanci 3 razy wyjeżdżali do zgłoszonych kolizji drogowych. Ich następstwa nie były na szczęście poważne. Straty ograniczyły się głównie do uszkodzeń uczestniczących w nich pojazdów. Kierujący w każdym z przypadków byli trzeźwi, a za spowodowanie kolizji ukarani zostali mandatami karnymi.

Wieczorem ok.godz. 19:30 na ulicy Wschowskiej w Wolsztynie kierująca Fiatem 500 młoda kobieta potrąciła znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych wolsztyniankę. Piesza ze stłuczeniem głowy i kręgosłupa trafiła do szpitala. Kierująca jak wykazało badanie była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W jego toku ustalone zostaną okoliczności i przyczyna zdarzenia. Karą za spowodowanie wypadku jest nawet 3-letnie pozbawienie wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi. Szczególna ostrożność wskazana jest w okolicach przejść dla pieszych. Jest to niezmiernie ważne, bowiem niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zawsze narażeni są na dużo poważniejsze konsekwencje wypadku lub kolizji niż osoby kierujace pojazdam.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
115
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie