12 sierpień 2019

Karpicko - Nie dostosował prędkości

fot. KPP Wolsztyn
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku. Kierujący Smartem młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Kierowca i jego trzech pasażerów trafili do szpitali w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznali nastolatkowie nie zagrażały ich życiu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
REKLAMA

11.08.2019 r. ok.godz. 21:30 w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli kierujący Smartem osiemnastolatek oraz jego trzej pasażerowie w wieku od 17 do 18 lat. Jak ustalono, kierowca auta jadąc ul. Poznańską na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie dachował.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji, którzy w związku z innym zdarzeniem kierowali ruchem na rondzie, znaleźli się przy poszkodowanych już po kilkudziesięciu sekundach. Mundurowi pomogli kierowcy i pasażerom wydostać się z leżącego na boku, poważnie uszkodzonego auta. W przypadku jednego z pasażerów konieczne okazało się wcześniejsze przecięcie pasów bezpieczeństwa. Policjanci zabezpieczyli też miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili badania alkotestem, które wykazały, że zarówno kierujący, jak i pasażerowie byli trzeźwi.

Nastolatkowie z obrażeniami głów i ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitali w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznali nie zagrażały bezpośrednio ich życiu.

Kierującemu Smartem zatrzymano prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały postępowania wraz z wnioskiem o ukaranie trafią następnie do sądu, gdzie zapadnie decyzja o karze, z jaką będzie musiał liczyć się nastolatek.

fot. www.wolsztyn112/info

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-23 19:00
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany