29 grudzień 2019

Najwięcej obaw wywołuje sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym

Nie tylko w Polsce konsumenci są w dobrych nastrojach, a wydatki gospodarstw domowych są duże. Jednak w 2020 r. polska gospodarka coraz bardziej będzie odczuwać kłopoty niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.
Koronawirus
wielkopolskie
192
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rok 2019 kończy się sporym rozczarowaniem jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą na świecie, a zwłaszcza w Europie, gdzie szczególnym problemem jest przemysł. W niemieckiej gospodarce w ostatnich miesiącach wiele firm raportuje problemy z nowymi zamówieniami.

- Były nadzieje, że są to problemy przejściowe związane na przykład z ustaleniem nowych norm emisji spalin, do których musieli się dostosować producenci samochodów – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Minął rok, a jednak sytuacja w niemieckim przemyśle nie uległa poprawie, a przemysł motoryzacyjny pozostaje na recesyjnych poziomach.

Coraz gorsze dane o koniunkturze napływają też z Wielkiej Brytania, Francji czy Japonii.

- Pocieszające jest jednak, że nastroje konsumentów w Europie nadal są dość dobre, co widać w wydatkach gospodarstw domowych – komentuje ekspert XTB. – Jednak w 2020 r. kłopoty niemieckiego przemysłu będą coraz bardziej odczuwalne w polskiej gospodarce.

źródło: MarketNews24.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
192
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie

kiedy
2020-11-27 18:30
miejsce
Wolsztyński Dom Kultury, Wolsztyn,...
wstęp biletowany