27 listopad 2019

Jak bezboleśnie skończyć z paleniem?

fot. nadesłane
Wydaje Ci się, że lubisz papierosy? Chcesz przestać palić, ale boisz się, że stracisz coś ważnego i ciągle odkładasz tę decyzję na później? Marzysz o tym, żeby Twoje życie wyglądało tak jak kiedyś, zanim sięgnąłeś po pierwszego papierosa? Rzucenie palenia może być łatwe, szybkie, a nawet przyjemne. Wystarczy wybrać najskuteczniejszą metodę. Jak to zrobić pokazuje Magdalena Błaszczak. Premiera książki „Weź to rzuć” już 27 listopada.
REKLAMA
Palenie nie jest nałogiem łatwym do pokonania. Specjaliści określają je jako uzależnienie równie silne, a czasem nawet silniejsze niż uzależnienie od innych substancji psychoaktywnych (na przykład heroiny, morfiny, alkoholu). Prowadzi do wielu chorób, ale samo w sobie też jest chorobą. Jest to choroba przewlekła i nawracająca. Można ją porównać do innych chorób przewlekłych, na przykład schorzeń autoimmunologicznych. Remisje, w czasie których człowiek nie pali, mogą trwać dzień, dwa, miesiąc, rok lub pięć lat. Nawet po takim czasie zapalenie może spowodować, że znowu zacznie robić to systematycznie.

Magdalena Błaszczak analizuje wszystkie najpopularniejsze sposoby na pozbycie się tego przykrego nałogu. Wszystko po to, aby każdy palacz mógł wybrać ten, który odpowiada mu najbardziej. I w końcu cieszył się życiem bez papierosa w ustach.


W książce m. in.: 
  • praktyczne wskazówki dietetyka jak skończyć z papierosami i nie przytyć
  • cała prawdę o e-papierosach i inhalatorach nikotyny
  • najbardziej absurdalne mity na temat palenia

Najtrudniejsze są pierwsze dni, ale nad psychicznymi objawami uzależnienia jesteśmy w stanie zapanować. Statystyki wykazują, że aż 90 procent Polaków rzuciło palenie bez żadnego wsparcia. Przede wszystkim liczy się motywacja, to, czy naprawdę chcesz rzucić palenie. Bo jeśli chcesz zrobić to dlatego, że ktoś z bliskich narzeka i marudzi, raczej nie masz szans na sukces. Trzeba mieć motywację i cały czas pielęgnować ją jak kwiat. To nie jest łatwe, ale się udaje.
fragment książki

Magdalena Błaszczak - dziennikarka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilkunastu lat związana z prasa kobieca, szefowa działów „Uroda” i „Zdrowie”. Pisała m.in. do magazynów „Uroda”, „Viva!”, „Hot Moda!”, „Gala”, „In Style”, „Vita!”, „Women’s Health”, „Cosmopolitan”, „Joy”, „Samo Zdrowie” oraz na portale internetowe, np. wizaz.pl, polki.pl, ofeminin.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wolsztynie